Przez cały miesiąc w naszych filiach bibliotecznych w Nowej Wsi Grodziskiej, Pielgrzymce oraz Proboszczowie dostępna była wystawa pt.: “Mapy. Obrazkowa podróż po lądach, morzach i kulturach świata” autorstwa Aleksandry i Daniela Mizielińskich.

Plansze są ilustracjami z atlasu “Mapy” Wydawnictwa Dwie Siostry, ukazują one 15 państw z całego świata m.in. Włochy, Chiny czy Ekwador. Każda pozycja prezentuje informacje na temat danego państwa, jak również mniej znane ciekawostki kulturowe, w łatwo przyswajalnej szczególnie dla najmłodszych w formie graficznej.

Ekspozycja wzbudziła ogromne zainteresowanie wśród odbiorców, bardzo dziękujemy za tak liczne odwiedziny!

421

Niesamowita podróż po Kenii i Tanzanii! W dniu 24 listopada odwiedził nas niezwykle interesujący człowiek- Pan Robert Gondek. Dzięki niemu mogliśmy przemierzać afrykańskie lądy, nie wychodząc nawet z Wiejskiego Domu Kultury. Prezentacje okraszone mnóstwem zdjęć Jego autorstwa oraz opowieściami z "pierwszej ręki" pozwoliły odbiorcom zapomnieć o ponurej aurze za oknem i przenieść się choć na chwilę na inny kontynent, pełen słońca i dzikiej przyrody. Kto wie, może niektórzy z nas już planują wejście na Kilimandżaro?

Serdecznie dziękujemy naszemu gościowi za wizytę i życzymy kolejnych równie porywających podróży po świecie.

Spotkanie autorskie zorganizowane zostało dzięki dotacji w ramach Dyskusyjne Kluby Książki 2021

3

11 listopada 2021 r. w Wiejskim Domu Kultury w Pielgrzymce oraz na Świetlicy w Nowej Wsi Grodziskiej odbył się Koncert Patriotyczny. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, a przybyli słuchacze mogli tego popołudnia podziwiać:

- Alicję Paluch z Gminnego Przedszkola w Twardocicach

- Grupę wokalno- taneczną z Jastrzębnika

- Zespół Folklorystyczny „Fudżijamki” z Proboszczowa wraz z Orkiestrą Górniczą ze Złotoryi.

-Uczniów SP z Nowej Wsi Grodziskiej

Spotkanie dostarczyło uczestnikom niezapomnianych chwil.

321

Kolejna edycja muzycznych zmagań za nami. Powiało pomysłowością i kreatywnością wykonawców dnia 29 października 2021 r. na Gminnym Festiwalu Muzycznych Talentów w Wiejskim Domu Kultury w Pielgrzymce. W trzech grupach wiekowych w kategoriach soliści i zespoły wystąpiło ok. trzydzieścioro uczestników. W jury zasiedli: przedstawicielka Fudżijamek – Mirosława Majewska, kierowniczka Macierzanek – Angelika Naporowska oraz przewodniczący komisji – Wojciech Pisarski. W rolę akustyków wcielili się: Krzysztof Majewski i Grzegorz Garliński. Młodzi wykonawcy swoje muzyczne umiejętności prezentowali śpiewając piosenki polskie, a licznie zgromadzona publiczność nagradzała ich ogromną burzą oklasków. Jury po owocnych obradach wybrało najlepszych z najlepszych:
Wykonawcy od 3 do 6 lat soliści:
I miejsce- Maria Bernasiewicz „etc.”
II miejsce- Nela Braun „Zabiorę brata na koniec świata”
III miejsce- Alicja Paluch „Biały orzeł”
Wyróżnienia otrzymali: Mikołaj Gębala za „Dwa malutkie jeże” i Igor Dereń za „Jestem przedszkolakiem”.
Wykonawcy klas 1-3 soliści :
I miejsce- Lena Jasińska „Za krokiem krok”
Zespoły:
I miejsce- Zespół czekoladki ‘Wspaniały rock”
Wykonawcy klas 4-6 soliści:
I miejsce- Marcin Pietrusiewicz „Cisza”
II miejsce- Anna Nowak „Ale jazz”
III miejsce- Bartłomiej Hołownia „Bitwa”
Wyróżnienie otrzymał Hubert Wojewódzki za „ Na cztery, na sześć”
Zespoły:
I miejsce- Roztańczone gwiazdy „Taniec w deszczu”.
Składamy wielkie podziękowania na ręce wykonawców, rodziców i nauczycieli za zaangażowanie i pracę włożoną w przygotowanie występów.
6

kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner