11 listopada 2021 r. w Wiejskim Domu Kultury w Pielgrzymce oraz na Świetlicy w Nowej Wsi Grodziskiej odbył się Koncert Patriotyczny. Uroczystość miała bardzo podniosły charakter, a przybyli słuchacze mogli tego popołudnia podziwiać:
- Alicję Paluch z Gminnego Przedszkola w Twardocicach
- Grupę wokalno- taneczną z Jastrzębnika
- Zespół Folklorystyczny „Fudżijamki” z Proboszczowa wraz z Orkiestrą Górniczą ze Złotoryi.
-Uczniów SP z Nowej Wsi Grodziskiej
Spotkanie dostarczyło uczestnikom niezapomnianych chwil.






