Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pielgrzymce podsumował „Konkurs na Legendę” organizowany dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum z terenu naszej gminy. Na konkurs wpłynęły łącznie 22 prace, z tego 14 prac w kategorii klas I-III SP oraz 8 prac w kategorii klas IV-VI SP. Uczniowie gimnazjum nie zgłosili żadnej pracy na konkurs.
Uczestnicy wykazali się dużym zaangażowaniem, wyobraźnią i pomysłowością, każda legenda opowiada o innym zdarzeniu, ale wszystkie łączą się z miejscami charakterystycznymi dla naszej gminy.
Komisja konkursowa postanowiła przyznać następujące miejsca:
Kategoria klas I-III Szkół Podstawowych:
Miejsce I - Julia Szułkowska, kl. II SP Nowa Wieś Grodziska
Miejsce II - Julia Szczawińska, kl. II SP Sędzimirów
Miejsce III - Milenia Zakaszewska, kl. II SP Nowa Wieś Grodziska
Miejsce IV - Nadia Orłowska, kl. II SP Nowa Wieś Grodziska
Kategoria klas IV-VI Szkół Podstawowych:
Miejsce I - Anna Tarczoń, kl. VI SP Proboszczów
Miejsce II - Klaudia Dereń, kl. VI SP Twardocice
Miejsce III – Sara Fedorowicz kl. VI SP Twardocice
Miejsce IV - Rozalia Nowaczewska, kl. V SP Proboszczów
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.





