Mieszkańcy Gminy Pielgrzymka w dniu 1 czerwca spotkali się już po raz czwarty na Pikniku Rodzin. Ze względu na intensywne opady deszczu impreza została przeprowadzona na hali sportowej.
Po uroczystym powitaniu przybyłych gości i złożeniu życzeń najmłodszym na scenie wystąpił towarzyszący nam zespół rockowy EKSCES, który właśnie dziś z rąk dyrektora pana Sebastiana Dębickiego dostał złotą kartę honorowego członka KREGU LUDZI Z PASJĄ. Następnie wszystkie dzieci otrzymały słodki poczęstunek i wzięły udział we wspólnej zabawie. Kulminacyjnym punktem programu były potyczki sportowo - intelektualne dla chętnych rodzin. Do zabawy zgłosiło się osiem 4-osobowych drużyn, z których każda dzielnie walczyła o puchary i nagrody rzeczowe. Przygotowane konkurencje obejmowały m. in.: tor przeszkód, pisanie krótkiej formy literackiej z użyciem określonych słów, rzut skarpetą do miski, zabawę w „ogonki” i rzut kapeluszem. Było wiele emocji, śmiechu i dobrej zabawy. Na podium stanęły następujące rodziny: I-miejsce zajęła rodzina Filipowicz, tuż za nimi uplasowała się drużyna Asów, a trzecią pozycją zajęła rodzina „Iwony”. Zarówno zawodnicy jak i kibicujący bawili się wyśmienicie. Nie zabrakło atrakcji dla dzieci i młodzieży którzy mogli sprawdzić się w strzelaniu do bramki kijem do unihokeja. Najlepsi zostali nagrodzeni. Uczniowie z podstawówki przygotowali pokaz tańca. Na zakończenie przeżyliśmy wspaniałą przygodę związaną z losowaniem atrakcyjnych nagród. Wszystkie osoby biorące udział w świętowaniu otrzymały nagrody. Nagroda główna - aparat cyfrowy OLYMPUS trafił w ręce Kacpra z Pielgrzymki. Akcentem podsumowującym był występ przygrywającej nam dziś kapeli EKSCES. Organizatorami uroczystości byli GOKSiR, SP Pielgrzymka, Rada Sołecka i Sołtys wsi Pielgrzymka. Wszystkim serdecznie dziękujemy za aktywny udział w radosnym Dniu Dziecka.





