Dnia 18 czerwca 2013 r. Gminna Biblioteka Publiczna w Pielgrzymce przeprowadziła pierwszy etap powiatowego konkursu czytelniczego pod hasłem „Młodzi Poszukiwacze Skarbów”.
Konkurs był przeznaczony dla uczniów w wieku od 10 do 15 lat. Do konkursu zgłosiło się 9 uczestników z klas V i VI ze Szkoły Podstawowej w Proboszczowie i Twardocicach.
Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 20 pytań zamkniętych i otwartych. Aby właściwie odpowiedzieć na wszystkie pytania, należało świetnie znać książki: „Szatan z siódmej klasy” K. Makuszyńskiego oraz „Przygody Tomka Sawyera” M. Twaina.
Komisja konkursowa w składzie: Sebastian Dębicki, Łucja Lipowiecka, Elżbieta Serwińska i Bogusław Gaworecki dokonała sprawdzenia prac i przyznała następujące miejsca:
I miejsce - Sara Fedorowicz,
II miejsce - Klaudia Dereń,
III miejsce - Agnieszka Śliwińska
W konkursie wzięli udział również: Filip Adamcewicz, Dominik Gralak, Rozalia Nowaczewska, Michał Olechno, Barbara Stępień, Filip Trymerski.
Każdy uczestnik otrzymał dyplom i zakładkę do książki, a zwycięzcy również nagrody książkowe.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy wiedzy i dziękujemy za udział w konkursie.





