Dnia 31 stycznia 2014 r. w Ośrodku Kultury w Pielgrzymce odbyło sie niecodzienne wydarzenie. Zgromadzili się tu miłośnicy kolęd i pastorałek. Zorganizowany został Gminny Dziecięcy Przegląd Kolęd i Pastorałek dla uczniów z klas I-VI z terenu naszej gminy. W jury zasiadły panie: Olga Kapral, Irena Walasek oraz Jadwiga Poznar. Komisja miała trudny orzech do zgryzienia, gdyż uczestnicy przygotowali sie do występów. W kategorii młodszej wystąpiły 3 osoby. I miejsce i złotą nutkę zdobył Łukasz Dębicki z Pielgrzymki, II miejsce zdobyła Oliwia Szczepaniak z Nowej Wsi Grodziskiej, a III miejsce Julia Łosińska z Nowej Wsi Grodziskiej.
W kategorii klas IV-VI poziom również był wysoki i kilka osób śpiewało bardzo profesjonalnie. I miejsce i złoty mikrofon zdobył Łukasz Pisarski z Pielgrzymki, II miejsce zdobyła Marcelina Matuszak z Pielgrzymki, a III miejsce zdobyła Dominika Guz z Nowej Wsi Grodziskiej. Zwycięzcy otrzymali atrakcyjne nagrody rzeczowe, a także piękne pamiątkowe bombki wymalowane przez panią Jadwigę Poznar z Nowej Wsi Grodziskiej, która współpracuje z naszym Ośrodkiem Kultury. Każdy uczestnik również otrzymał dyplom za udział.
Był z nami również pan Waldemar Zaborski, który również oceniał wykonawców. Wręczył Łukaszowi Pisarskiemu swoją płytę, a Dominice Guz i Marcelinie Matuszak zaproponował po dwie darmowe lekcje gry na gitarze. Również pani Łucja Lipowiecka, Małgorzata Semeniuk oraz Sebastian Dębicki otrzymali takie płyty ze specjalnymi dedykacjami. Pani Jadwiga Poznar również za dobrze układającą się współpracę wręczyła samodzielnie udekorowane bombki.
Ten dzień pozostanie na długo w naszej pamięci. Dziękujemy wszystkim za udział i zachęcamy do uczestnictwa w innych imprezach organizowanych przez Ośrodek Kultury w Pielgrzymce.