Z inicjatywy pani Eweliny Niklewicz-Dębickiej po raz trzeci mieszkańcy Pielgrzymki mieli okazję spotkać się w Ośrodku Kultury na wspólnym kolędowaniu. Uroczystość oprócz kultywowania tradycji kolędniczych miała na celu podtrzymywanie więzi międzypokoleniowych oraz integrację mieszkańców wsi.
Organizatorami tego niezwykłego święta byli: Rada Sołecka Pielgrzymki wraz z sołtysem wsi – panem Pawłem Sługockim. Do przygotowań włączyli się również najmłodsi mieszkańcy, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce, Zespół Folklorystyczny PIELGRZYMIANKI, pan Jarosław Pisarski, Wojtek Pisarski, a także pan Waldemar Zaborski oraz pani Grażyna Zaborska – Mróz.
Część artystyczną w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej przygotowali: pani Ewelina Niklewicz-Dębicka, pani Magdalena Tupaj, pan Jarosław Pisarski oraz rodzice występujących w przedstawieniu dzieci. Grupa młodych artystów zaprezentowała kunszt aktorski i uzdolnienia muzyczne.
Spotkanie zgromadziło osoby o niezwykłych talentach, które przybliżyły wszystkim tradycje wspólnego kolędowania. Solowy śpiew kolęd wykonali: Marcelina Matuszak, Ania Chrabąszcz, Łukasz i Wojtek Pisarscy oraz Łukasz Dębicki. Zaproszonym gościom do wspólnego kolędowania przygrywali panowie Pisarscy i państwo Waldemar Zaborski i Grażyna Zaborska–Mróz.
W spotkaniu wziął udział również Wójt pan Tomasz Sybis.
W ramach zajęć komputerowych w szkole Monika Rudnik, Miłosz Chojecki i Łukasz Pisarski opracowali śpiewnik kolęd i pastorałek.
Wspólne kolędowanie dostarczyło mieszkańcom Pielgrzymki wspólnych, pięknie przeżytych chwil.





