• Odsłon: 292
  • Odsłon: 314
  • Odsłon: 294

Z inicjatywy pani Eweliny Niklewicz-Dębickiej  po raz trzeci mieszkańcy Pielgrzymki mieli okazję spotkać się w Ośrodku Kultury na wspólnym kolędowaniu. Uroczystość oprócz kultywowania tradycji kolędniczych miała na celu podtrzymywanie więzi międzypokoleniowych oraz integrację mieszkańców wsi.

Organizatorami tego niezwykłego święta byli: Rada Sołecka Pielgrzymki wraz z sołtysem  wsi – panem  Pawłem  Sługockim. Do przygotowań włączyli się również najmłodsi mieszkańcy, dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce, Zespół Folklorystyczny PIELGRZYMIANKI, pan Jarosław Pisarski, Wojtek Pisarski, a także pan Waldemar Zaborski oraz pani Grażyna Zaborska – Mróz.

Część artystyczną w wykonaniu dzieci i młodzieży szkolnej przygotowali: pani Ewelina Niklewicz-Dębicka, pani Magdalena Tupaj, pan Jarosław Pisarski oraz rodzice występujących w przedstawieniu dzieci. Grupa młodych artystów zaprezentowała kunszt aktorski i uzdolnienia muzyczne.

Spotkanie zgromadziło osoby o niezwykłych talentach, które przybliżyły wszystkim tradycje wspólnego kolędowania. Solowy śpiew kolęd wykonali: Marcelina Matuszak, Ania Chrabąszcz, Łukasz i Wojtek Pisarscy oraz Łukasz Dębicki. Zaproszonym gościom do wspólnego kolędowania przygrywali panowie Pisarscy i państwo Waldemar Zaborski i Grażyna Zaborska–Mróz.

W spotkaniu wziął udział również Wójt pan Tomasz Sybis.

W ramach zajęć komputerowych w szkole Monika Rudnik, Miłosz Chojecki i Łukasz Pisarski opracowali śpiewnik kolęd i pastorałek.

Wspólne kolędowanie dostarczyło mieszkańcom Pielgrzymki wspólnych, pięknie przeżytych chwil.


kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner