Tegoroczna edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Pielgrzymka to już 13 impreza z tego cyklu. Zapoczątkowała ją pani mgr Anna Hajdun – nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum w Pielgrzymce. Po raz 4 mogliśmy przeprowadzić ten turniej na hali sportowej, która świetnie nadaje się do przeprowadzenia tego typu rozgrywek, gdyż w jednym czasie zawodnicy mogą rywalizować na 9 stołach, co skraca czas rozgrywek do ok. 5 godzin, pozwalając jednocześnie każdemu zawodnikowi rozegrać większą ilość pojedynków.
Jak co roku każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a zdobywcy miejsc od I do III w każdej z 6 kategorii otrzymali z rąk Wójta pana Tomasza Sybisa pamiątkowe statuetki.
W turnieju wzięło udział 52 uczestników, w tym 17 osób ze szkoły podstawowej, 18 z gimnazjum i 17 osób dorosłych. Statuetkę najmłodszego zawodnika otrzymał Patryk Myśliński, a najstarszym zawodnikiem tegorocznego turnieju był pan Marian Nowakowski – w tenisa stołowego można grać w każdym wieku.
Każdy mecz był rozgrywany z wielką pasją, każdy punkt był na wagę złota a zawodnicy zacięcie walczyli. W poszczególnych kategoriach mecze były rozgrywane w grupach, zwycięzcy z każdej grupy walczyli w półfinałach i finałach o złoto, srebro i brąz.
W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się:
DZIEWCZĘTA SZKOŁA PODSTAWOWA:
1. Agata Jamróz
2. Rozalia Nowaczewska
3. Sylwia Ozga
4. Barbara Stępień
5. Ola Piekarz
6. Dominika Guz
CHŁOPCY SZKOLA PODSTAWOWA:
1. Łukasz Pisarski
2. Tomasz Paluszek
3. Miłosz Chojecki
4. Jakub Bartuzel
5. Jakub Stanek
6. Jakub Kiwak
DZIEWCZĘTA GIMNAZJUM:
1. Klaudia Kortus
2. Agnieszka Domaradzka
3. Ewa Filipowicz
4. Paulina Domańska
5. Angelika Smolarska
6. Karolina Majdan
CHŁOPCY GIMNAZJUM:
1. Wojciech Pisarski
2. Dawid Waszczuk
3. Marcin Szatkowski
4. Kamil Ambrożewicz
5. Szymon Rabski
6. Kacper Kapral
W tegorocznym turnieju w kategorii KOBIET zwyciężczynią została pani Weronika Chojecka, wicemistrzynią pani Laura Ogonowska, a brąz powędrował do pani Ewy Pisarskiej. Pani Karolina Gil – z przyczyn technicznych i w związku z doświadczeniem - została sklasyfikowana w kategorii silniejszej, tj. mężczyzn, zajmując tam wysokie 6. miejsce.
Tegorocznym zwycięzcą po rocznej przerwie został ponownie pan Jarosław Pisarski, który w finale zmierzył się z ubiegłorocznym mistrzem – panem Mirosławem Chojeckim. Mecz finałowy to była prawdziwa perełka dla wielbicieli tenisa stołowego.
W kategorii MĘŻCZYZN klasyfikacja była następująca:
1. Jarosław Pisarski
2. Mirosław Chojecki
3. Kamil Piszczałka
4. Bartłomiej Hajdun
5. Dawid Smolarski
6. Karolina Gil.
Gratulujemy zwycięzcom!!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za walkę fair play oraz za udział w turnieju. Zapraszamy za rok.





