• Odsłon: 342
  • Odsłon: 326
  • Odsłon: 368

Tegoroczna edycja Gminnego Turnieju Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Pielgrzymka to już 13 impreza z tego cyklu. Zapoczątkowała ją pani mgr Anna Hajdun – nauczycielka wychowania fizycznego w Gimnazjum w Pielgrzymce. Po raz 4 mogliśmy przeprowadzić ten turniej na hali sportowej, która świetnie nadaje się do przeprowadzenia tego typu rozgrywek, gdyż w jednym czasie zawodnicy mogą rywalizować na 9 stołach, co skraca czas rozgrywek do ok. 5 godzin, pozwalając jednocześnie każdemu zawodnikowi rozegrać większą ilość pojedynków.

Jak co roku każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom, a zdobywcy miejsc od I do III w każdej z 6 kategorii otrzymali z rąk Wójta pana Tomasza Sybisa pamiątkowe statuetki.

W turnieju wzięło udział 52 uczestników, w tym 17 osób ze szkoły podstawowej, 18 z gimnazjum i 17 osób dorosłych. Statuetkę najmłodszego zawodnika otrzymał Patryk Myśliński, a najstarszym zawodnikiem tegorocznego turnieju był pan Marian Nowakowski – w tenisa stołowego można grać w każdym wieku.

Każdy mecz był rozgrywany z wielką pasją, każdy punkt był na wagę złota a zawodnicy zacięcie walczyli. W poszczególnych kategoriach mecze były rozgrywane  w grupach, zwycięzcy z każdej grupy walczyli w półfinałach i finałach o złoto, srebro i brąz.

W kategorii szkół podstawowych najlepsi okazali się:

DZIEWCZĘTA SZKOŁA PODSTAWOWA:

1. Agata Jamróz

2. Rozalia Nowaczewska

3. Sylwia Ozga

4. Barbara Stępień

5. Ola Piekarz

6. Dominika Guz

CHŁOPCY SZKOLA PODSTAWOWA:

1. Łukasz Pisarski

2. Tomasz Paluszek

3. Miłosz Chojecki

4. Jakub Bartuzel

5. Jakub Stanek

6. Jakub Kiwak

DZIEWCZĘTA GIMNAZJUM:

1. Klaudia Kortus

2. Agnieszka Domaradzka

3. Ewa Filipowicz

4. Paulina Domańska

5. Angelika Smolarska

6. Karolina Majdan

CHŁOPCY GIMNAZJUM:

1. Wojciech Pisarski

2. Dawid Waszczuk

3. Marcin Szatkowski

4. Kamil Ambrożewicz

5. Szymon Rabski

6. Kacper Kapral

W tegorocznym turnieju w kategorii KOBIET zwyciężczynią została pani Weronika Chojecka, wicemistrzynią pani Laura Ogonowska, a brąz powędrował do pani Ewy Pisarskiej. Pani Karolina Gil – z przyczyn technicznych i w związku z doświadczeniem - została sklasyfikowana w kategorii silniejszej, tj. mężczyzn, zajmując tam wysokie 6. miejsce.

Tegorocznym zwycięzcą po rocznej przerwie został ponownie pan Jarosław Pisarski, który w finale zmierzył się z ubiegłorocznym mistrzem – panem Mirosławem Chojeckim. Mecz finałowy to była prawdziwa perełka dla wielbicieli tenisa stołowego.

W kategorii MĘŻCZYZN klasyfikacja była następująca:

1. Jarosław Pisarski

2. Mirosław Chojecki

3. Kamil Piszczałka

4. Bartłomiej Hajdun

5. Dawid Smolarski

6. Karolina Gil.

Gratulujemy zwycięzcom!!! Wszystkim uczestnikom dziękujemy za walkę fair play oraz za udział w turnieju. Zapraszamy za rok.

 


kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner