Podsumowanie Projektu „Uczymy się tradycji” i Święto Rodziny w Ośrodku Kultury. Zarówno Rodzina jak i Tradycja są dla człowieka korzeniami. Nigdy wcześniej GOKSiR nie wyglądał tak pięknie jak w dniu 24 maja 2013r.
Stoły i cała sala były przyozdobione wyrobami rękodzielniczymi wykonanymi na warsztatach w poszczególnych sołectwach. Wspaniała uroczystość skupiła w jednym miejscu mieszkańców całej gminy. Tradycyjne „Sto lat” odśpiewane przez obecnych wprowadziło nas w klimat całego spotkania, które obfitowało w wiersze i złote myśli związane z naszym świętem. Wojtek Pisarski znakomicie spisał się wykonując dwa utwory muzyczne „Matko do Ciebie piszę” oraz podziękowanie dla rodziców „Dzięki Wam”. Młody wykonawca pokazał cały kunszt swoich umiejętności wokalnych. Rodzice byli oczarowani i wzruszeni. Następnie Oliwka i Przemek Leoniak wystąpili w krótkiej scence grzecznościowej „Mistrz dobrych manier”, a Kabaret „Beka” w składzie: Agnieszka Domaradzka, Sara Pawluk, Paulina Domańska, Tomek Rudzicki, Arek Sowa i Kamil Ambrożewicz przedstawił inscenizację Toradora opartą na japońskich mangach do pomysłu Andrzeja Mrówczyńskiego. Podsumowaniem części artystycznej był solowy taniec Sandry Cal. Kolejnym punktem uroczystości była prezentacja multimedialna przedstawiająca zorganizowane spotkania i warsztaty rękodzielnicze pod hasłem „Uczymy się tradycji” z siedmiu sołectw. Oj było na co popatrzeć. Międzypokoleniowe warsztaty skupiały wiele chętnych osób, poprzez tradycje nawiązując do korzeni. Po przygotowanych atrakcjach zaproszono wszystkich do suto zastawionego stołu, a powołane jury z pośród dziewiętnastu zaprezentowanych prac wyłoniło trzy najlepsze rękodzieła. Trzecie miejsce przypadło pani Marcie Kocaj, drugie zajęła pani Olga Kapral, a największą ilość głosów i miejsce pierwsze otrzymała pani Cecylia Stolarczyk. Nagrody – rzeźby z piaskowca, wręczyła pani Marzena Szkutnik koordynator projektu. Na zakończenie cała sala pod batutą pani Beaty Gralak wyśpiewała przygotowane karaoke o tematyce rodzinnej. Spotkanie było bardzo udane i zapisało się pięknymi zgłoskami w kartach naszej pamięci.





