Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, w porozumieniu z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w dniach od 28 stycznia do 8 lutego 2013 r. organizował zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.
Spotkania odbywały się codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach od 11.00 do 14.00. W czasie tych zajęć przeprowadzane były przez Panią Małgorzatę Semeniuk zabawy ruchowe, gry zręcznościowe, prowadzono pogadanki na temat zdrowego trybu życia, zasad dobrego zachowania, życia bez uzależnień od używek i od komputera. Propagowano aktywny tryb życia. Wspólnie z dziećmi chodziliśmy również dokarmiać ptaki. W każdych zajęciach brało udział średnio 16 osób w różnym wieku szkolnym.
Dnia 30 stycznia zorganizowaliśmy dziecięcy turniej w szachy i warcaby. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale i dyplomy.
Dnia 31 stycznia odbyły się warsztaty rękodzielnicze dla dzieci, które poprowadziła, zaproszona przez GOKSiR, Pani Helena Szułkowska z Nowej Wsi Grodziskiej. Tematem warsztatów były ozdoby i dekoracje wielkanocne. W ramach podziękowania, dzieci przygotowały owocowe bomby witaminowe dla wszystkich uczestników zajęć. Dzieci wykonane prace mogły zabrać do domu.
Na zajęciach dzieci wykonywały również prace plastyczne z masy mydlanej barwionej farbami plakatowymi. Powstały wielobarwne kompozycje trójwymiarowe, które zdobią teraz GOKSiR – zajęcia te przeprowadziła Pani Łucja Lipowiecka z Biblioteki Gminnej. Również Pani Lipowiecka starała się codziennie czytać dzieciom fragmenty ciekawych książek. Tematem przewodnim były tradycje ludowe i obrzędy regionalne.
Dnia 5 lutego zorganizowaliśmy wyjazd do kina Helios w Legnicy na bajkę 3D pt. ZAMBEZIA. W wyjeździe wzięło udział 50 osób. Wszystkim bardzo podobała się projekcja. Przejazd został sfinansowany ze środków Gminnej Komisji Alkoholowej.
Dnia 6 lutego zorganizowaliśmy dla dzieci zabawę karnawałowo - walentynkową. Przygotowane zostały zabawy, gry i konkurencje tematyczne, były również tańce w rytm muzyki disco.
W nocy z 7 na 8 lutego dla uczestników przygotowano wspaniałą niespodziankę. 10 śmiałków spędziło Noc w Bibliotece. Przygotowany został specjalny program edukacyjny, atrakcją było czerpanie papieru, puszczanie lampionów szczęścia oraz poszukiwanie skarbów. Przeprowadzono również konkurencje intelektualne.
Na ostatnim spotkaniu, dnia 8 lutego, dokonano podsumowania ferii. Uczestnicy mówili co im się najbardziej podobało, w jakich zajęciach chcieliby uczestniczyć w przyszłości i jakie formy spędzania wolnego czasu im odpowiadają.
Na każdych zajęciach dzieci otrzymywały poczęstunek. Korzystały również z materiałów plastyczno-dekoracyjnych i innych artykułów zakupionych ze środków Gminnej Komisji ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych.





