Dnia 28 grudnia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się wspólne kolędowanie mieszkańców Pielgrzymki. Uroczystość była przygotowana przez Sołtysa wsi Pielgrzymka, Radę Sołecką Pielgrzymki, Zespół Folklorystyczny Pielgrzymianki oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pielgrzymce.

Dzieci ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce pod kierunkiem Pani Eweliny Niklewicz-Dębickiej oraz Pana Jarosława Pisarskiego przygotowały przepiękne jasełka, a następnie zaprezentowały kolędy i pastorałki przy akompaniamencie Pana Pisarskiego.

Pan Jaroslaw Pisarski został również dziś uroczyście wpisany na członka Kręgu Ludzi z Pasją i otrzymał z rąk dyrektora GOKSiR złotą kartę członkowską.

Za udział w dzisiajszym kolędowaniu wszyscy uczestnicy otrzymali podziękowania i słodkie upominki zakupione przez Radę Sołecką.

Mieszkańcy Pielgrzymki w miłej, świątecznej atmosferze mieli okazję wspólnie pokolędować i porozmawiać o tradycjach świątecznych. Był barszczyk z pierogami, śledzik, sałatka, ciasto i wiele innych pyszności.

Dziękujemy wszystkim mieszkańcom za liczne przybycie i mamy nadzieję, że wszyscy będą miło wspominać dzisiejsze kolędowanie.

 W uroczystości udział wzięły następujące osoby: Łukasz Pisarski, Monika Rudnik, Wojciech Pisarski, Ania Chrabąszcz, Katarzyna Ogonowska, Anita Majchrzak, Marcelina Matuszak, Kornelia Fundanicz, Remigiusz Chmielewski, Łukasz Dębicki, Daniel Danielak, Aleksander Buras, Marcel Tupaj, Miłosz Chojecki, Adam Szliwa, Kamin Waseńczuk, Alicja Waseńczuk.

Również Pan Józef Lachowski po występach Pielgrzymianek miał solowy występ i wyśpiewał nam mało znane młodszemu pokoleniu pastorałki.

Na zakończenie Łukasz Dębicki i Filip Niklewicz złożyli noworoczne winszowania wszelkiej pomyślności w 2013 roku.

  • Odsłon: 376
  • Odsłon: 363
  • Odsłon: 369

 


kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner