6 grudnia br. na Hali Sportowej w Pielgrzymce odbył się Sportowy Festyn Rodzinny z okazji Mikołajek. Przedsięwzięcie finansowane było ze środków Funduszu Inicjatyw Obywatelskich, a organizatorami byli: GLKS UNIA Pielgrzymka, GOKSiR w Pielgrzymce oraz Stowarzyszenie Zespołów Folklorystycznych w Pielgrzymce.

Zabawa rozpoczęła się o godzinie 17.00. Dla wszystkich uczestników została przeprowadzona solidna rozgrzewka - poprowadził ją Pan Henryk Jurzak. Po ćwiczeniach rozgrzewających przyszła kolej na pierwszą konkurencją, którą było robiebie pompek. Do tej konkurencji zgłosiło się dużo dzieci, a techniki robienia pompek były najróżniejsze. Najwytrwalsi zawodnicy zostali nagrodzeni.

Kolejną konkurencją były rzuty do kosza oraz strzały na bramkę do unihokeja. Konkurencje dostarczyły wielu emocji, a rywalizacja była zacięta.

Większość spośród ponad 100 dzieci brałą udział w konkurencjach sportowych.

W czasie zmagań sportowych w drugiej części hali przeprowadzono gry i zabawy animacyjne dla młodszych dzieci.

Konkurencją sztandarową było rodzinne strzelanie z łuku do baloników. W tej konkurencji można było zaobserwować, że łucznictwo jest bardzo popularną dyscypliną sportu w naszej gminie.

Gwoździem programu była wizyta Świętego Mikołaja, który wręczał nagrody w konkurencjach sportowych, a następnie wspólnie z dziećmi miło spędził czas wręczając każdemu uczestnikowi paczkę ze słodkościami.

To były naprawdę udane mikołajki na które przybyło ponad 100 dzieci z terenu całej gminy. Rodzice nie mogli się nadziwić, że dzieci mają tyle energii i chęci do zmagań sportowych.

Wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznych mikołajek serdecznie dziękujemy.

 

Tekst: S. Dębicki

  • Odsłon: 297
  • Odsłon: 322
  • Odsłon: 301
  • Odsłon: 306


kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner