Na ten szczególny wieczór Andrzejkowy Seniorzy z naszej gminy oczekiwali z niecierpliwością.
W poniedziałkowe popołudnie, dnia 26 listopada w sali Ośrodka Kultury spotkali się mieszkańcy z różnych miejscowości naszej gminy. Na powitanie młodzież gimnazjalna wraz z Panią Małgorzatą Semeniuk przygotowała przedstawienie "Balbina i Alina" - humorystyczną adaptację "Balladyny" J. Słowackiego. Kabaret BEKA tym przedstawieniem chciał pokazać do czego może doprowadzić chciwość, ślepa miłość i żądza bogactwa za wszelką cenę.
Nasi widzowie - seniorzy - wiedzą doskonale jakimi wartościami trzeba kierować się w życiu, aby być spełnionym i mieć w życiu przyjaciół. Szlachetność, prawdomówność, skromność i otwarte serce - to przesłania, które przekazują dorośli dzieciom i młodzieży na spotkaniach międzypokoleniowych w GOKSiR.
Andrzejkowy wieczór obfitował w wiele zabawy i radości. Były wróżby i czytanie z kart, były tańce i śpiew przy herbatce i ciasteczku.
Seniorzy bardzo lubią takie spotkania, a szczególnie wtedy, gdy atmosfera jest taka wesoła. Można sie spotkać z przyjaciółmi i powspominać stare czasy.
Dziękujemy wszystkim za przybycie na wspólne spotkanie i zachęcamy do obejrzenia zdjęć z andrzejkowych szaleństw.
Tekst: S. Dębicki
Zaproszenie na Spotkanie Andrzejkowe dnia 26.11.2012 r. o godz. 15.00 w GOKu w Pielgrzymce





