Odwiedziny klasy I w Ośrodku Kultury
Z inicjatywy Łukasza Dębickiego - ucznia kl. I ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Pielgrzymce dnia 21.11.2013 r. zorganizowano „Spotkanie Młodych Talentów” czyli trening wystąpień publicznych z cyklu „z mikrofonem za pan brat”. Uczniowie wraz z wychowawczynią - panią Jolantą Nowak - odwiedzili Ośrodek Kultury w Pielgrzymce. Powitania podjął się sam pomysłodawca, który poprowadził całość uroczystości. Głos zabrał również dyrektor pan Sebastian Dębicki, życząc wszystkim w dniu życzliwości wiele zadowolenia i uśmiechów.
O znaczeniu serdeczności w naszym życiu mówiła również Ania Chrabąszcz nawiązując do radosnej pogody ducha. Uczniowie wysłuchali fragmentu opowiadania Marii Dąbrowskiej – „Marcin Kozera” w wykonaniu pani Małgorzaty Semeniuk, a w dalszej części swoje umiejętności recytatorskie, wokalne i taneczne zaprezentowały chętne dzieci z klasy I. Niespodzianką dla obecnych była japońska bajka KAMISHIBAI pt. „Szukając Marudka”, którą dzieci wysłuchały z wielkim zaciekawieniem. Wychowawczyni z rąk pana dyrektora otrzymała podziękowania, a Łukasz wręczył swoim koleżankom i kolegom dyplomy za udział w spotkaniu.
Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż każde dziecko opuszczało ośrodek kultury z uśmiechem zadowolenia. Była to wspaniała lekcja dla nas wszystkich.





