Czwartkowe przedpołudnie, 14 listopada 2013 r. w Ośrodku Kultury w Pielgrzymce upłynęło w artystycznym nastroju. Gościliśmy Panią Paulinę Klimek, której prace prezentowane były dziś jak i na wielu imprezach organizowanych w tym roku przez GOKSiR.
Celem dzisiejszego spotkania było przybliżenie i poznanie sztuki odwzorowywania postaci za pomocą dzielenia całego portretu na mniejsze kwadraty. Warsztaty plastyczne prowadzone były właśnie przez Panią Paulinę Klimek.
Autorka przepięknych szkiców opowiedziała, jak zaczęła się jej przygoda z malowaniem, chcąc wskazać młodzieży, że talent można odkryć w sobie w każdym wieku.
Wszyscy uczestnicy wykonywali przygotowane wcześniej przez prowadzącą szkice, będące próbą odwzorowania obrazka. Wszyscy spisali się świetnie, a niektóre prace są naprawdę godne podziwu.
W warsztatach uczestniczyła klasa Va ze Szkoły podstawowej w Pielgrzymce oraz klasa IIb z Gimnazjum. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy uczestnictwa w cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi – w tym spotkaniu bohaterka była Pani Paulina Klimek.





