• Odsłon: 274
  • Odsłon: 262
  • Odsłon: 257

29 stycznia Bibliotekę w Pielgrzymce odwiedzili uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce, aby wziąć udział w Konkursie Czytelniczym pod hasłem SPOTKANIE Z KLEKSEM ze znajomości książki Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". 10 uczestników rozwiązywało test składający się z 20 pytań otwartych i wyboru. Najlepsza okazała się Marcelina Matuszak, która zajęłą I miejsce, Aleksandra Kwaczeniuk zdobyła II miejsce, III miejsce zdobył Aleksander Ludynia, a IV miejsce Kinga Gębacz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Na zakończenie ucznioowie poznali teatrzyk kamishibai - formę prezentowania opowiadań, który zademonstrowała pani Łucja Lipowiecka.

Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do czynnego udziału w życiu kulturalnym Biblioteki Publicznej.

  • Odsłon: 273
  • Odsłon: 268
  • Odsłon: 276

Niedziela, 26 stycznia 2014 r. była w gminie Pielgrzymka niezwykłym dniem. We wszystkich kościołach - za zgodą księży - wystepowały Zespoły Folklorystyczne z terenu naszej gminy. Już trzeci rok z rzędu kolędowanie gminne odbywa się w tej formie. Taki sposób sprawdza się, gdyż mieszkańcy co roku mogą posłuchać innego zespołu. Jest to ciekawa forma prezentacji zespołów.

  • Odsłon: 263
  • Odsłon: 278
  • Odsłon: 271

Gminna Biblioteka Publiczna w Pielgrzymce zorganizowała dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce konkurs czytelniczy ze znajomości bajek Adama Mickiewicza. Uczestnicy mieli do rozwiązania test z pytaniami otwartymi i zamknietymi. Najlepszy okazał się Szymon Rudnik, II miejsce zajęła Maja Szpanarska, a III miejsce Maciej Pastuła. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział. 

Pani Łucja Lipowiecka, która organizowała konkurs, przedstawiła dzieciom teatrzyk kamishibai - obrazkową formę czytania bajek. Uczestnicy aktywnie słuchali "Bajki o groszku".

Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

  • Odsłon: 315
  • Odsłon: 317
  • Odsłon: 325

Jak co roku, w drugiej połowie stycznia sala w Ośrodku Kultury w Pielgrzymce wypełniła się szanownymi jubilatami. Dziadkowie i Babcie przyszli, aby z najmłodszym pokoleniem wspólnie spędzić czas i uszanować Dzień Babci i Dzień Dziadka – tak nakazuje tradycja, bo przecież babcia i dziadek to dziś prawdziwy skarb.

Młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce przygotowała pod okiem Pani Małgorzaty Semeniuk urozmaicony program artystyczny, który odkrywał talenty naszych małych artystów.

kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner