29 stycznia Bibliotekę w Pielgrzymce odwiedzili uczniowie klasy IV Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce, aby wziąć udział w Konkursie Czytelniczym pod hasłem SPOTKANIE Z KLEKSEM ze znajomości książki Jana Brzechwy "Akademia Pana Kleksa". 10 uczestników rozwiązywało test składający się z 20 pytań otwartych i wyboru. Najlepsza okazała się Marcelina Matuszak, która zajęłą I miejsce, Aleksandra Kwaczeniuk zdobyła II miejsce, III miejsce zdobył Aleksander Ludynia, a IV miejsce Kinga Gębacz. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i książki, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział w konkursie. Na zakończenie ucznioowie poznali teatrzyk kamishibai - formę prezentowania opowiadań, który zademonstrowała pani Łucja Lipowiecka.
Gratulujemy zwycięzcom i zachęcamy do czynnego udziału w życiu kulturalnym Biblioteki Publicznej.




