Gminna Biblioteka Publiczna w Pielgrzymce zorganizowała dla uczniów klasy III Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce konkurs czytelniczy ze znajomości bajek Adama Mickiewicza. Uczestnicy mieli do rozwiązania test z pytaniami otwartymi i zamknietymi. Najlepszy okazał się Szymon Rudnik, II miejsce zajęła Maja Szpanarska, a III miejsce Maciej Pastuła. Zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody książkowe, a pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy za udział.
Pani Łucja Lipowiecka, która organizowała konkurs, przedstawiła dzieciom teatrzyk kamishibai - obrazkową formę czytania bajek. Uczestnicy aktywnie słuchali "Bajki o groszku".
Serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.





