Dnia 7 lutego 2013 r. mieliśmy niezwykłe wydarzenie w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pielgrzymce. O godzinie 18.00 rozpoczęła się pierwsza Bajeczna Noc w Bibliotece.
Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji, w porozumieniu z Gminną Komisją ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, w dniach od 28 stycznia do 8 lutego 2013 r. organizował zajęcia dla dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych.