Dnia 30 kwietnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Pielgrzymce zawitali uczniowie klas V i VI ze szkoły podstawowej w Sokołowcu. Ucznioowie wraz z opiekunami przybyli do nas na zaproszenie Młodzieżowego Kabaretu BEKA.
Dnia 30 kwietnia do Gminnego Ośrodka Kultury w Pielgrzymce zawitali uczniowie klas V i VI ze szkoły podstawowej w Sokołowcu. Ucznioowie wraz z opiekunami przybyli do nas na zaproszenie Młodzieżowego Kabaretu BEKA.
Dnia 19 kwietnia w Mietkowie odbyło się spotkanie biblioteki wiodącej z bibliotekami partnerskimi uczestniczącymi w II rundzie Programu Rozwoju Bibliotek.
Dnia 25 kwietnia 2013 r. w Klubie Seniora przy Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Złotoryi gospodarze gościli autorów dwóch publikacji, których wydawcą jest GOKSiR w Pielgrzymce.
Gminna Biblioteka Publiczna w Pielgrzymce składa gratulacje dla Pani Heleny Szułkowskiej, która zdecydowała się - przy współudziale Pani Reginy Piszczałki z Biblioteki w Nowej Wsi Grodziskiej - wysłać pracę na konkurs organizowany przez Dolnośląską Bibliotekę Publiczną pod hasłem "SMAKI MOJEGO DZIECIŃSTWA - WSPOMNIENIA DOLNOŚLĄSKICH SENIORÓW". Opowiadanie Pani Szułkowskiej było jednym z 25, które ukazały się w publikacji wydanej przez Dolnośląski Salon Wydawniczy SILESIANA. Jest nam niezmiernie miło, że mieszkanka najszej Gminy podzieliła się swoimi wspomnieniami z lat dziecinnych. Mamy nadzieję, że w kolejnej edycji tej publikacji inni seniorzy zdecydują się opisać smaki swojego dzieciństwa.