Gminny Festiwal Młodych Talentów - wspaniałe wydarzenie, które na stałe wpisze się w kalendarz imprez organizowanych przez Ośrodek Kultury w Pielgrzymce. 27 listopada w sali Ośrodka Kultury zgromadziły się osoby, które kochają śpiew i chcą się swoimi umiejętnościami pochwalić przed innymi. W I Przeglądzie Piosenki wzięło udział 12 uczestników - z klas 0 - IV szkół podstawowych z terenu naszej gminy.

Uczestnikom towarzyszyły wielkie emocje, trema dała się we znaki, gdyż sala była wypełniona po brzegi. Niektórzy maja występy sceniczne za sobą, a innych peszy taka wymagająca publiczność.

Dzisiejszy festiwal poprowadzili uczniowie gimnazjum: Katarzyna Kozyra i Tomasz Rudzicki, a w rolę prezentera radiowego wcielił się Jan Pietrzak. Za nagłośnienie odpowiedzialny był Grzegorz Górajec oraz gościnnie - Pan Jarosław Pisarski.

Popisy wokalno-choreograficzne oceniała komisja w składzie: Pani Beata Gralak – doświadczony pedagog i znawca muzyki, Pan Sebastian Dębicki – dyrektor GOKSiR oraz przedstawiciel młodego pokolenia i pasjonat śpiewu – Wojciech Pisarski.

Na początku uroczystości, dla uświetnienia imprezy, wystąpiła Julia Danielak, która również zaczynała występy jako mała dziewczynka, a dziś występuje jako doświadczona nastolatka.

Występem tanecznym rozbawiła nas jeden z najmłodszych uczestników festiwalu – Grzesiu Grzelczyk z Proboszczowa. Mogliśmy podziwiać jego gibkość ciała, wysportowanie oraz finezję ruchów.

Wreszcie nadeszła najważniejsza chwila tegoż popołudnia – popisy wokalne młodych artystów. Prezentację rozpoczęliśmy od uczestników klas O i I. Jako pierwsza wystąpiła mała dama – Ania Chrabąszcz w piosence „Baju baj, proszę Pana”, następnie na „Spacer z tatą” wybrał się Łukasz Dębicki. Ania Gębala – w kociej kreacji – wyśpiewała piosenkę „Idzie kot”, a Grzesiu Grzelczyk zabrał nas „W drogę do szkoły”.

W kategorii klas II-IV wystąpiło 8 uczestników z Czapli, Pielgrzymki i Proboszczowa. Pierwszy wystąpił Gracjan Hrynowiecki w piosence „Raz po raz” Perfectu, Małgorzata Turczyn porwała nas „Rzeką marzeń” Bajmu, Łukasz Pisarski wykonał piosenkę Piaska „Rysowane tobie”. Marcelina Matuszak świetnie zaśpiewała piosenkę Blue Cafe „DADA” – była również wykonawczynią najlepszego układu choreograficznego. Dominik Świtała zaśpiewał nam o „Niecierpliwych pragnieniach”, a Weronika Waseńczuk śpiewała, że „Nie zatrzymasz mnie”. Monika Rudnik wykonała utwór Julii „Nie boję się”, a ostatnia wykonawczyni – Anita Majchrzak zaśpiewała przebój „Tak blisko”

Każdy występ był wspaniały, a zarazem był jedynym w swoim rodzaju popisem umiejętności wokalnych i scenicznych. Wszyscy uczestnicy świetnie prezentowali się na scenie, a trafny dobór repertuaru pozwolił zademonstrować umiejętności wykonawców.

Do wyłonienia najlepszych artystów miał nam posłużyć Sonometr Decybeliczny, jednak stwierdziliśmy, że urządzenie jest popsute. Zatem komisja konkursowa musiała sprostać temu trudnemu zadaniu wyłonienia zwycięzców. Jury pogratulowało wszystkim wykonawcom ogromnego talentu. Jednak musiało wyłonić zwycięzców. W młodszej kategorii zwyciężyła Ania Chrabąszcz – przeważył urok osobisty, kolejne miejsce zajęła Ania Gębala, Łukasz Dębicki i Grzesiu Grzelczyk.

W grupie starszej jednogłośnie zwyciężył

Łukasz Pisarski – zaważył tu mocny, męski głos i profesjonalizm i czystość wykonania. Drugie miejsce zajęła Monika Rudnik, a trzecie Gracjan Hrynowiecki. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia. Każdy uczestnik otrzymał atrakcyjne nagrody ufundowane przez Ośrodek Kultury.

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy i dziękujemy za udział.

Dziękuję również wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji festiwalu, a w szczególności Pani Małgorzacie Semeniuk za przygotowanie festiwalu, Pani Ewie Grykiel za wykonanie dekoracji, a Mateuszowi Pisarskiemu za wykonanie zdjęć.

Tekst: S. Dębicki

 

  • Odsłon: 373
  • Odsłon: 326
  • Odsłon: 347


kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner