ZDJ2630 600x400

W Wiejskim Domu Kultury w Gminie Pielgrzymka dnia 2 kwietnia 2022 odbył się Jarmark Wielkanocny. Wydarzenie skupiło szereg lokalnych i nie tylko rękodzielników, którzy mieli okazję zaprezentować swoje artystyczne rzemiosło i produkty wielkanocne. Podczas spotkania przeprowadzono charytatywny kiermasz słodkości na rzecz Krzysia. W akcję zaangażowało się wiele osób.

Przedstawiony program artystyczny wprowadził odbiorców w zamysł Wielkiej Nocy. Wzięły w nim udział zespoły wokalne: „Czekoladki” ze SP w Proboszczowie, „Roztańczone Gwiazdy” działające przy GCKiB im. Z. Bernackiego w Pielgrzymce i „Jastrzębniczanki” z Jastrzębnika oraz Kreatywna grupa artystyczno-teatralna. Wykonawcy zostali nagrodzeni czekoladowymi zającami.

Z rąk wójta gminy - Tomasza Sybisa i dyrektor GCKiB - Beaty Gralak zespoły folklorystyczne otrzymały nagrody za kolędowanie w kościołach.

Organizatorzy zadbali o atrakcje dla najmłodszych, którzy pod wodzą wielkanocnego zająca szukali ukrytych w parku niespodzianek i jajek wielkanocnych. Zapewniono też dla każdego żurek i ciepłe napoje.

Sponsorami uroczystości byli: Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz GCKiB im. Z. Bernackiego w Pielgrzymce.

Opis grafiki:  Na zdjęciu niebieski napis: JARMARK WIELKANOCNY zawieszony przy suficie sali. Stoły z rękodziełem wielkanocnym przy których zasiadają wystawcy . Na środku zdjęcia dzieci oglądające występy wielkanocne, niektóre z opaskami z uszami królika. 


kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner