• Odsłon: 372
  • Odsłon: 351
  • Odsłon: 342

„Dla niektórych to tylko piłka nożna, dla innych to sens życia”.

PŁOMIENIOWI stuknęła pięćdziesiątka

Złote gody Klubu Piłkarskiego „PŁOMIEŃ” z Nowej Wsi Grodziskiej odbyły się dnia 24 sierpnia 2013 r. W pięknej aranżacji zdjęć związanych z osiągnięciami i doświadczeniami minionego półwiecza na wspaniale przygotowanym do tego spotkania stadionie - uroczystego otwarcia dokonała prezes Stowarzyszenia Piłkarskiego pani Danuta Pisarska.

Po przywitaniu przybyłych gości, wśród których m.in. obecni byli wójt Gminy Pielgrzymka - pan Tomasz Sybis, przewodniczący Rady Powiatu – pan Zenon Bernacki, przewodniczący Rady Gminy - pan Jarosław Pisarski, przedstawiciel Firmy Polisz Energy Partners – pan Michał Cioszek, dyrektor GOKSiR w Pielgrzymce – pan Sebastian Dębicki przedstawiciel Dolnośląskiego Zarządu LZS oraz zasłużeni działacze sportowi Z rąk zaproszonych gości pani prezes otrzymała wiele podziękowań i prezentów jubileuszowych.

                Kolejnym punktem programu było ukazanie działalności sportowej Nowej Wsi Grodziskiej na przestrzeni minionego półwiecza. Wyzwania tego podjęła się pani Janina Kaczmarzyk, która nawiązując do wspomnień prowadziła dialog z założycielem klubu panem – Antonim Dzierżawą. Bardzo przyjemnie słuchało się tak prowadzonej konwersacji. Po podróży do przeszłości odczytano współczesną, bardzo wzruszającą legendę o powstaniu KS Płomień, której autorką jest uczennica kl. II S.P. w NWG – Julia Szułkowska.

               Wspaniałym wydarzeniem dostarczającym wiele emocji okazał się towarzyski mecz Oldbojów, w którym padło sporo bramek. Na murawie spotkali się dojrzali piłkarze, którzy kiedyś stanowili pierwsze składy drużyn. Gracze byli z siebie bardzo zadowoleni.

                W trakcie trwania imprezy Małgorzata Semeniuk z GOKSiR w Pielgrzymce przeprowadziła szereg gier, zabaw i torów przeszkód dla dzieci. Najmłodsi uczestnicy byli bardzo szczęsliwi i wzorem swoich rodziców brali udział w sportowym bloku zabaw. Za wspaniałą zabawę i ducha rywalizacji najmłodsi mieszkańcy wsi otrzymali od pani prezes atrakcyjne nagrody.

                Zanim zaczął się główny, ligowy mecz uroczystości, na który zjechali się mieszkańcy z całej gminy, z uczestnikami spotkania nagrywano wywiady. Biorący w nich udział respondenci obstawiali zwycięstwo Płomienia, ale najbliżej rzeczywistego wyniku była pani Danusia Pisarska, która wierząc w swoich podopiecznych typowała wynik 3:0. Wspomniała również o wielkiej symbiozie łączącej ją z ukochanym klubem. Swoją pracę porównała do drugiej religii. Bardzo pozytywnie o całości jubileuszu wypowiedział się pan wójt – T. Sybis mówiąc o solidarności, wielkim zaangażowaniu i zjednoczeniu społeczności w tak ważnym momencie. Pan Jarosław Pisarski był zachwycony grą oldbojów, których jak powiedział technika przewyższała niektórych młodych zawodników. Przedstawiciel Firmy ze Szczecina – pan Michał Cioszek był pod ogromnym wrażeniem wspaniałej atmosfery i otwartości imprezy. Pan Kazimierz Tomaszewski z przyjemnością wspominał swoją grę w latach 70-tych, które uznał za swoje najlepsze. Goszcząca na spotkaniu pani Janina Kaczmarzyk, która tu się urodziła i wychowała, a po 40 latach wróciła - czuła się wśród swoich jak w domu. Pan Antoni Dzierżawa wspomniał o zasłużonych dla wsi: panu Bogdanowi Jamrozie, który po 10 latach nieistnienia reaktywował Płomień i panu Wożniakowi – dzięki któremu jest ogrodzenie. Radna wsi i kierowniczka ZF Polanki nawiązywała do zaangażowania mieszkańców, którzy poświęcili wiele czasu na przygotowania, z wielką sympatią wyrażała się o pani prezes, która jak stwierdziła jest również super organizatorem. Pan Remigiusz Karpowicz - menadżer Klubu - był zadowolony z przebiegu całejuroczystości.

                Mecz finałowy między KS Płomień, a Olimpią Olszanica rozpoczął się o godz. 16.00 miłym gestem ze strony gości, którzy wręczyli gospodarzom z okazji jubileuszu piękną statuetkę. Mecz był przepięknym widowiskiem sportowym, pełnym niesamowitych wrażeń, a zwycięstwo Płomienia dostarczyło ich kibicom wielkiej satysfakcji. Gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do uświetnienia tego wspaniałego jubileuszu.

Tekst: Małgorzata Semeniuk


kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner