W myśl arabskiego przysłowia: „Dzieci są skrzydłami człowieka” 25.08.2013 r. o godz. 13.30. na boisku w Proboszczowie zorganizowano turniej piłkarski oraz blok zabaw dla dzieci.
Impreza miała również na celu podsumowanie, czyli pożegnanie wakacji. Przybyli na spotkanie najmłodsi mieszkańcy Proboszczowa dzielnie zmagali się z przygotowanymi torami przeszkód, jak również brali udział w grach i zabawach prowadzonych przez Małgorzatę Semeniuk z GOKSiR w Pielgrzymce. Do wspólnych zabaw włączyli się również rodzice – wykonując dalekie rzuty kaloszem. Jeden z panów zaprezentował także ekscytujący skok na bandżi.
Opiekun i trener drużyny - pani Barbara Andryjasik przygotowała dla swoich podopiecznych rozgrywki piłkarskie. Pasjonaci piłki nożnej rywalizowali ze sobą na murawie boiska, które zostało wyposażone w dwie nowe, piękne bramki zasponsorowane przez radnych wsi. W Piłkarskim Turnieju o Puchar Młodzików spotkały się drużyny Sokół Sokołowiec i Huragan Proboszczów. Nasi sąsiedzi zza miedzy przybyli do nas na specjalne zaproszenie wraz z opiekunem. Mecz był niezwykle emocjonujący i dostarczył kibicom wiele niezapomnianych chwil. Mieszkańcy Proboszczowa trzymali kciuki za Huragan – jednak więcej szczęścia tego dnia miał Sokół, który ostatecznie zakończył spotkanie 2:1. Młodzi sportowcy z rąk pani Basi otrzymali zasłużone dyplomy i puchary. Uwieńczeniem spotkania było wspólne grillowanie, a trzeba przyznać, że po wyczynach sportowych kiełbaski smakowały wyśmienicie. Wszystkie obecne na spotkaniu dzieci otrzymały drobne upominki. Gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy sponsorom oraz organizatorom za przygotowanie uroczystości.
Sponsorzy: Radni Proboszczowa, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, Stowarzyszenie Piłkarskie Huragan, Sklep TEAS w Proboszczowie, Piekarnia w Sokołowcu, OSP Proboszczów, GOKSiR w Pielgrzymce.
Tekst: Małgorzata Semeniuk





