Świetlica Wiejska w Nowej Wsi Grodziskiej jest już oficjalnie otwarta. Na ten ważny moment 18 października o godzinie 14.00 zgromadzili się na sali mieszkańcy wsi oraz zaproszenia goście.
Świetlica Wiejska w Nowej Wsi Grodziskiej jest już oficjalnie otwarta. Na ten ważny moment 18 października o godzinie 14.00 zgromadzili się na sali mieszkańcy wsi oraz zaproszenia goście.
W środowe popołudnie - 16 października o godzinie 15.00 rozpoczęło się spotkanie dla seniorów przygotowane przez Gminny Ośkrdek Kultury, Sportu i Rekreacji w Pielgrzymce.
Dnia 25 października 2013 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pielgrzymce odbył się już po raz drugi Festiwal Młodych Talentów dla uczniów Szkół Podstawowych z terenu naszej gminy. Na scenie prezentowali się uczestnicy kochający śpiewać i pasjonujący się muzyką. W skład komisji oceniającej występy weszli: Beata Gralak, Sebastian Dębicki, Maciej Chrabąszcz, Julia Danielak oraz Wojciech Pisarski.
Pierwszy dzień jesieni, mimo niesprzyjającej pogody, był bardzo gorącym wydarzeniem w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Pielgrzymce. Samorząd Szkolny wraz z Ośrodkiem Kultury przygotował powitanie jesieni.