Ach, co to był za wieczór!

Jesienne dekoracje, pięknie zastawione stoły i wspaniała atmosfera złożyły się na niecodzienne wydarzenie. Świetlica wiejska w Twardocicach dnia 22 października 2021 r. wypełniła się szacownymi gośćmi – Seniorami Gminy Pielgrzymka. Po uroczystym powitaniu, życzenia solenizantom złożyli Wójt Gminy – Tomasz Sybis oraz dyrektor GCKiB im. Z. Bernackiego w Pielgrzymce – Beata Gralak.

Przy tradycyjnej lampce szampana zasponsorowanego przez Radną Angelikę Naporowską, odśpiewano Seniorom „Sto lat”, a następnie podzielono przepyszny tort specjalnie przygotowany na to święto, przez Katarzynę Słowik. Od pierwszych taktów muzyki Seniorzy aktywnie włączali się do zabawy. Spotkanie zaszczycił Gminny Klub Seniora z Pielgrzymki.

Organizatorzy zadbali o przygotowanie konkursów i animacji. Wybrano SUPER SENIORA i SUPER SENIORITĘ WIECZORU. Nasi dostojni goście za swoją kreatywność i udział w zabawach otrzymali atrakcyjne nagrody ufundowane przez Firmę KAJUSZ , REN BUT oraz sklep URWIS SC Moniki i Adama Łasińskich.

Za pomoc i zaangażowanie w przygotowanie imprezy dziękujemy sołtysowi wsi Twardocice – Stanisławowi Pępkowskiemu , Radnym Twardocic, Radzie Sołeckiej oraz KGW.

Wszystkim gościom dziękujemy za niezapomniane chwile.

454

Plakat Nowy 1

Plakat informujący o Festiwalu Młodych Talentów, który odbędzie się 29 października 2021 r. o godzinie 15.00 w GCKiB. Na dole plakatu na niebieskim tle widnieje temat przewodni: Piosenka Polska oraz informacja o zgłoszeniach uczestników i regulaminie konkursu. Na środku grafiki widnieje mikrofon z nutkami. 

  • Odsłon: 64
  • Odsłon: 62
  • Odsłon: 66
  • Odsłon: 64

 

Dziś, 29 września br. w 6 sołectwach tj. Jastrzębniku, Nowej Wsi Grodziskiej, Sędzimirowie, Czaplach, Proboszczowie oraz w Twardocicach zostały zamontowane kolejne budki na książki. Zadanie pn. ,,Wioski budki mają, książki w nich czekają’’ zostało zrealizowane dzięki dotacji w kwocie 4000 zł w ramach Inicjatywy Lokalne Gminy Pielgrzymka.

Jak działa budka na książki?

W budce będą umieszczane książki z gminnych zbiorów bibliotecznych, które zostały ubytkowane. Książki można zabrać do domu i nie trzeba ich zwracać z powrotem. Można też przynieść swoje książki, już przeczytane, zalegające lub niepotrzebne i umieścić w budce - dzięki temu nadamy jej nowe życie.

Jesteśmy pewni, że budka z książkami jest alternatywą na brak filii bibliotecznych w niektórych miejscowościach.

Informujemy, że brakujące budki w Wojcieszynie i w Nowych Łąkach pojawią się po uzyskaniu odpowiednich zezwoleń na ich montaż przy drodze wojewódzkiej i powiatowej.

kalendarz imprez ikonka

baner oferta pracy

fundusze

free wifi gckib

 

ferie z gokusiem baner