Dnia 30 stycznia 2013 r. – w czasie ferii zimowych – odbył się w Gminnym Ośrodku Kultury w Pielgrzymce Dziecięcy Turniej w Szachy i Warcaby. Na Turniej stawili się pasjonaci tych dwóch dyscyplin.
Dzieci bardzo lubią grać w gry planszowe, które wymagają przemyślenia, taktyki i sprawnego umysłu. Podczas rozgrywek widać było prawdziwego ducha walki, a każdy pionek był na wagę złota.
Ostateczne wyniki Dziecięcego Turnieju w Szachy były następujące:
I miejsce – Dominik Gralak z Proboszczowa
II miejsce – Daniel Danielak z Wojcieszyna
III miejsce – Miłosz Chojecki z Pielgrzymki
III miejsce – Adam Szliwa z Pielgrzymki
Ostateczne wyniki Dziecięcego Turnieju w Warcaby były następujące:
I miejsce – Adam Szliwa z Pielgrzymki
II miejsce – Dominik Gralak z Proboszczowa
III miejsce – Daniel Danielak z Wojcieszyna
IV miejsce – Patryk Myśliński z Pielgrzymki
V miejsce – Miłosz Chojecki z Pielgrzymki.
Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe puchary, medale oraz dyplomy. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i dziękujemy za udział w Turnieju. Osobą odpowiedzialną za organizację turnieju był Pan Stanisław Banasiewicz, który czuwał nad prawidłowością rozgrywek.
Tekst: S. Dębicki