Dnia 27 sierpnia 2012 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pielgrzymce odbył się konkurs ekologiczno - przyrodniczy pod hasłem:

KOCHAM POLSKĄ PRZYRODĘ I ZNAM ZASADY SEGREGOWANIA ODPADÓW"

Celem konkursu było kształtowanie postaw proekologicznych i zachęcanie dzieci do pogłębiania wiedzy o otaczającym je świecie przyrody a także wskazanie właściwej drogi w trosce o ochronę środowiska oraz wykształcenie przyzwyczajeń zgodnych z etyką ekologiczną. Temat realizowany był podczas zajęć wakacyjnych zorganizowanych dla dzieci przez Gminną Bibliotekę Publiczną i Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Rekreacji w Pielgrzymce.

Uczestnicy przystąpili do zmagań konkursowych w dwóch kategoriach:

Moja Eko – kolorowanka (dzieci młodsze)
Test (dzieci starsze)

Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązanie testu składającego się z 31 pytań z podanymi do każdego pytania trzema odpowiedziami. Wśród odpowiedzi tylko jedna była prawidłowa. Za prawidłową odpowiedź przyznawany był 1 punkt.

W konkursie wzięły udział dzieci, które uczęszczały na zajęcia wakacyjne prowadzone w GBP i GOKSiR w Pielgrzymce.

Największą ilość punktów w rozwiązywaniu testu zdobyli:

1. Monika Rudnik – 29 pkt.;
2. Patryk Zatorski – 29 pkt.;
3. Weronika Waseńczuk – 28 pkt.;
4. Anna Więdłocha – 27 pkt.

Pozostali uczestnicy testu: Adam Szliwa, Oliwia Leoniak , Daniel Danielak, Szymon Rudnik.

W kategorii moja Eko-kolorowanka udział wzięli:
1. Karinka Kosińska,
2. Ola Kwaczeniuk,
3. Ala Waseńczuk,
4. Przemek Zatorski

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody. Cieszymy się, że udział w konkursie był dla uczestników radością, zabawą i możliwością zgłębienia wiedzy z zakresu znajomości polskiej przyrody i zasad segregowania odpadów. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział i składamy gratulacje. Do zobaczenia w następnych konkursach.

Łucja Lipowiecka