"Mocno, głośno, rockowo" - pod takim hasłem 11 sierpnia odbył się festiwal kapel rockowych na scenie boiska sportowego w Pielgrzymce.
Na zaproszenie Gminnego Ośrodka Kultury w Pielgrzymce oraz miejscowego zespołu Safety Danger odpowiedziało 5 lokalnych zespołów rockowych.
Koncert rozpoczął występ zespołu THE ROCK REFUGE, następnie publiczność podziwiała GABINET MEDYCZNY. Swój pożegnalny występ zagrał na naszej scenie zespół SQUATERS. Do wspólnego śpiewu i zabawy porwał zgromadzoną publiczność zespół ŻÓŁTA FEBRA - jedyna miłość fanów - jak śpiewali pod sceną. Był to występ pełen rockowych brzmień, a członkowie zespołu dla swoich fanów wykonali największe przeboje, które każdy chętny mógł z nimi odśpiewać. Nasz miejscowy zespół SAFETY DANGER z wokalistą Maciejem Chrabąszczem w następnej kolejności porwał fanów rocka do zabawy. Było naprawdę głośno i rockowo. Festiwal zakończył występ świetnego zespołu VEXING QUESTION.
Każdy zespół z rąk dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury otrzymał pamiątkowe podziękowanie za udział w koncercie.
Imprezę poprowadziła Pani Małgorzata Semeniuk i Maciej Chrabąszcz.
Serdecznie dziękujemy wszystkim zespołom, które wystąpiły podczas festiwalu i mamy nadzieję, że kolejny tak udany festiwal zorganizujemy w przyszłym roku. Jesteśmy zadowoleni, że impreza zgromadziła ok 200 fanów rockowych brzmień w różnym wieku i jesteśmy przekonani, że właśnie na takich koncertach zespoły mogą się zaprezentować, zintegrować i tworzyć wspaniałe przedstawienia.