Dnia 12 stycznia 2013 r. na hali sportowej w Pielgrzymce odbył się XII Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Pielgrzymka. Były to rozgrywki, które zgromadziły najlepszych zawodników i zawodniczki z terenu całej gminy. Otwarcia Turnieju dokonali Pan Sebastian Dębicki – dyrektor GOKSiR i jednocześnie sędzia główny turnieju oraz Pani Laura Ogonowska – dyrektorka Gimnazjum. Pan Jarosław Pisarski – Przewodniczący Rady Gminy, faworyt turnieju, a zarazem sędzia techniczny – wyjaśnił zasady, zgodnie z którymi przeprowadzono dzisiejsze rozgrywki. Mecze rozgrywano do dwóch wygranych setów do 11 punktów, zaś mecze półfinałowe i finałowe do trzech wygranych setów.
Uczestnicy startowali w 6 kategoriach: chłopcy Szkół Podstawowych (10 osób), chłopcy Gimnazjum (10 osób), dziewczęta Szkół Podstawowych (6 osób), dziewczęta Gimnazjum (6 osób), mężczyźni i kobiety (24 osoby). Z uwagi na fakt, że do turnieju zgłosiła się tylko jedna kobieta – Pani Karolina Gil – rozegrała ona turniej we wspólnej kategorii mężczyzn i kobiet. W młodszych kategoriach wystartowało łącznie 32 uczestników, a w kategorii seniorów 24 zawodników.
Tegoroczny Turniej przyniósł jednak pewną niespodziankę - ale o tym później.
Mecze w każdej kategorii były pełne emocji, zaciętej rywalizacji, ale każdy przestrzegał zasady fair play. Młodzi zawodnicy niesamowicie cieszyli się z wygranego pojedynku, ale również bardzo przeżywali stracony set. Również turniej w kategorii seniorów był pełen ekspresji, do końca nie było wiadomo, kto zwycięży turniej. Trzeba jednak przyznać, że przyjemnie się oglądało pojedynki pełne zaangażowania i perfekcji w odbiorze każdej piłeczki. W tym miejscu chciałbym pogratulować wszystkim zawodnikom ducha walki i umiejętności gry w tenisa stołowego.
Rozgrywki w młodszej kategorii zakończyły się następującymi wynikami:
|
- kat. dziewcząt Szkół Podstawowych: I – Agata Jamróz II – Agata Klorek III – Rozalia Nowaczewska IV – Sylwia Ozga V ex. Aleksandra Trymerska i Barbara Stępień |
- kat. dziewcząt Gimnazjum: I – Aleksandra Szymańska II – Klaudia Kortus III – Paulina Cal IV – Aleksandra Fiłek V – Haniszewska Natalia VI – Angelika Smolarska |
|
- kat. chłopców Szkół Podstawowych: I – Łukasz Pisarski II – Kamil Kostrzewa III – Tomasz Paluszek IV – Łukasz Andruszczyszyn V – Wojciech Garliński VI – Miłosz Chojecki |
- kat. chłopców Gimnazjum: I – Wojciech Pisarski II – Tomasz Maciejski III – Kacper Pastuła IV – Andreasik Grzegorz V- Marcin Szatkowski VI – Kacper Kapral |
Zwycięzcy z rąk Pana Wójta Tomasza Sybisa otrzymali pamiątkowe dyplomy, a zdobywcy miejsc od I do III również piękne puchary.
Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Miłosz Chojecki, a najstarszym Pan Marian Nowakowski.
Po zwycięstwie w kategorii chłopców Łukasza Pisarskiego i Wojciecha Pisarskiego, było prawie pewne, że również w kategorii mężczyzn wygra wieloletni i niepokonany mistrz – Jarosław Pisarski. Jednak w tym roku mieliśmy niespodziewany obrót wydarzeń. W kategorii seniorów uczestników rozlosowano na 4 grupy po 6 zawodników, w których rozgrywki toczyły się systemem każdy z każdym. Z każdej grupy 2 najlepszych zawodników zakwalifikowało się do półfinału. Tutaj mieliśmy już popis prawdziwego tenisa. Piłki na pozór nie do odebrania, perfekcyjnie lądowały na stole. Naprawdę było na co popatrzeć.
Pojedynek o miejsce 3 i 4 rozegrali Kamil Piszczałka i Kamil Fiłek, a o miejsca od V do VIII walczyli Mateusz Świtała, Mateusz Haniszewski, Paweł Rabski oraz Mariusz Myśliński.
Pojedynek finałowy rozegrał się między niepokonanym od wielu lat Jarosławem Pisarskim, a Mirosławem Chojeckim, czarnym koniem dzisiejszego turnieju. Jarosław Pisarski grał świetnie, ale nie mógł znaleźć sposobu na świetne zagrania rywala. Wiemy już, że oprócz świetnych umiejętności, doskonałej formy, znaczenie ma również sprzęt, którym się gra. Emocje sięgały zenitu, jednak lepszy okazał się nowy mistrz Mirosław Chojecki, który wygrał pojedynek finałowy wynikiem 3:1. Wielkie gratulacje dla zwycięzców i pokonanych za wspaniałego ducha walki. W przyszłym roku Mirosław Chojecki będzie starał się obronić zwycięski tytuł, a Jarosław Pisarski z pewnością będzie chciał pokazać, że była to tylko chwilowa niedyspozycja.
Wyniki rywalizacji w kategorii mężczyzn:
I – Mirosław Chojecki
II – Jarosław Pisarski
III – Kamil Piszczałka
IV – Kamil Fiłek
V – Mateusz Świtała
VI – Mateusz Haniszewski
VII – Rabski Paweł i Mariusz Myśliński.
Dziękujemy wszystkim zawodnikom za udział w tegorocznym Turnieju o Puchar Wójta w Tenisie Stołowym i zachęcamy do brania udziału w innych turniejach organizowanych przez GOKSiR w Pielgrzymce.
Tekst: S. Dębicki