• Odsłon: 315
  • Odsłon: 324
  • Odsłon: 317

Niecodzienne wydarzenie z okazji jubileuszu 40-lecia pracy pedagogicznej pana Waldemara Zaborskiego miało miejsce dnia 17 stycznia 2014 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Pielgrzymce. Pan Zaborski jest absolwentem Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie gitary, aranżerem, kompozytorem, animatorem kultury, dyrygentem oraz showmanem estradowym.

 

  • Odsłon: 277
  • Odsłon: 254
  • Odsłon: 265

Muzyczny recital rozpoczął się ok. godz. 17.00 i skupił sympatyków muzyki barokowej i iberoamerykańskiej. Jubilat dzisiejszego święta pan Waldemar Zaborski zaprezentował ponad 30 utworów, których słuchało się z wielką przyjemnością, tym bardziej, że program koncertu był bardzo urozmaicony. Mistrz wykorzystał do tego celu klasyczne gitary 6-strunowe i 10-strunową. Aranżacje przeplatane były poezją artysty. Uczestnicy koncertu mogli również podziwiać krótki pokaz stepowania.

Uczta duchowa trwała kilka godzin i zakończyła się podziękowaniami oraz wręczeniem upominków. Z rąk dyrektora Ośrodka Kultury pana Sebastiana Dębickiego wirtuoz gitary otrzymał piękną bombkę z dedykacją wykonaną przez panią Jadwigę Poznar, która tak jak nasz wirtuoz, jest członkiem Kręgu Ludzi z Pasją przy GOKSiR w Pielgrzymce. Artysta otrzymał również symboliczne podziękowanie za współpracę z Ośrodkiem Kultury w Pielgrzymce.

 Na podsumowanie tak wytwornego spotkania gości zaproszono do wspólnego stołu na symboliczną lampkę szampana i ciasto przygotowane przez panią Grażynę Zaborską- Mróz.