3 maja na placu rekreacyjnym przy boisku sportowym w Proboszczowie odbyła się Majówka 2022.

Uroczystość rozpoczęła się otwarciem „Chaty pod Ostrzycą”, która powstała dzięki Fundacji Wulkan Energii i Gminie Pielgrzymka. Oficjalnego otwarcia dokonali: wójt Gminy Pielgrzymka - Tomasz Sybis i dyrektor GCKiB – Beata Gralak.

Głównym punktem majówki był IV Wielopokoleniowy Bieg Niepodległości skupiający wielu amatorów biegania.

Zwycięzcami w poszczególnych kategoriach okazali się:

Kategoria dzieci do lat 7:

I miejsce - Szymon Depa

II miejsce – Miłosz Płaneta

III miejsce – Wojciech Rycąbel

Kategoria - klasa II-IV:

I miejsce - Wojciech Kostrubiec

II miejsce – Igor Filipowicz

III miejsce – Amelia Piotrowska

Kategoria – klasa V-VIII:

I miejsce - Hubert Węgierek

II miejsce – Gracjan Kukuł

III miejsce – Marcel Płaneta

Kategoria młodzież i dorośli:

I miejsce – Paweł Rabski

II miejsce – Sebastian Ozga

III miejsce – Dominik Rudzicki

Wszystkie dzieci biorące udział w biegach zostały nagrodzone medalami, a zwycięzcy dodatkowo otrzymali dyplomy. W dwóch ostatnich kategoriach zdobywcy trzech pierwszych miejsc otrzymali puchary i dyplomy, a pozostali biegacze medale.

Zorganizowano potyczki rodzinne, w których wszystkie dzieci zostały nagrodzone atrakcyjnymi nagrodami.

Nad bezpieczeństwem czuwali strażacy z OSP w Pielgrzymce oraz Grupa Ratownictwa Powodziowego     z Proboszczowa zapewniająca opiekę medyczną.

Organizatorami i sponsorami spotkania byli: Gmina Pielgrzymka, Gminne Centrum Kultury    i Biblioteka im. Z. Bernackiego w Pielgrzymce oraz Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Pielgrzymce.

Dodatkowymi atrakcjami były dmuchańce dla dzieci, specjały Fudżijamek oraz kiełbaski z grilla.

Dziękujemy wszystkim za udział w imprezie.

  • Odsłon: 55
  • Odsłon: 51