Andrzejkowy Wieczór Seniora
Wieczór wróżb i przepowiedni dla osób dorosłych rozpoczął się dnia 25 listopada 2013 r. o godz. 15.00. Ponad 50-osobowa grupa dostojnych gości odwiedziła Ośrodek Kultury w Pielgrzymce. Było to niezwykłe spotkanie grupy Seniorów działających przy MOPS w Złotoryi z przedstawicielami Seniorów z naszej gminy. Wspaniała atmosfera, zapachowe świece, andrzejkowe wróżby i magia muzyki sprawiły, że uroczystość miała wyjątkowy, niepowtarzalny charakter. Otwarto tego wieczoru wrota czasu do nieznanej przyszłości, aby poznać co nas czeka w 2014 roku. Po przywitaniu obecnych i nawiązaniu do andrzejkowych tradycji na parkiecie zaprezentowała się młodzież ze Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce wykonując przepiękne układy tańca nowoczesnego. Wielką niespodziankę przygotował wszystkim młodzieżowy zespół muzyczny FINALIS, który reprezentowali uczniowie z gimnazjum: Julia Danielak i Wojtek Pisarski. Młodzi artyści stanęli na wysokości zadania przygrywając i śpiewając gościom do tańca. Panie i panowie byli zachwyceni. Złotoryjscy seniorzy pod opieką pani Bożenki Gmerek przywieźli dla wszystkich ciasteczka z wróżbą oraz przedstawili ciekawy program artystyczny. Magia muzyki sprawiła, że obecni ulegli jej czarowi i wybrano króla oraz królową balu. Był to dla wszystkich niezapomniany wieczór, który na długo pozostanie w pamięci.Pani Małgorzata Semeniuk z Ośrodka Kultury przygotowała i poprowadziła całą imprezę Andrzejkową.