
PRZENIEŚMY SIĘ W ŚWIAT FANTASY!
W dniu 23 października mieliśmy okazję przenieść się w niezwykły świat ,,Kronik Dwuświata". Klasa VIII Szkoły Podstawowej w Pielgrzymce oraz klasa VI Szkoły Podstawowej w Proboszczowie wzięły udział w spotkaniu autorskim z Panem Pawłem Kopijerem, które z racji obowiązujących obostrzeń odbyło się on-line.
Uczniowie z ogromnym zaangażowaniem oraz uwagą wsłuchiwali się w opowieść autora, który przybliżał im świat fantasy przedstawiony w swoich książkach. Szczegółowy opis każdej postaci, wyjaśnienie fabuły cyklu oraz zwiastuny w formie krótkich filmów, pozwoliły uczniom przenieść się w niezwykły klimat panujący w ,,Dwuświecie". Po takim wstępie przyszedł czas na rywalizację Obie klasy wzięły udział w quizie przygotowanym przez pisarza, który sprawdzał jak wiele informacji uczniowie przyswoili z pierwszej części spotkania. Walka była bardzo wyrównana, minimalną róznicą punktów wygrała klasa ze szkoły w Proboszczowie, która otrzymała od autora ciekawe nagrody związane z jego twórczością. Dla uczniów z Pielgrzymki prowadzący przygotował nagrody pocieszenia w postaci e-booków dwóch książek cyklu ,,Kronik Dwuświata" pt. ,,Mrok we krwi" oraz ,,Czempion Semaela".
Serdecznie dziękujemy autorowi- panu Pawłowi, za profesjonalnie przeprowadzone spotkanie, wszystkim osobom, które pomogły w organizacji, a także uczniom, którzy tak ochoczo i z entuzjazmem wzięli w nim udział To wydarzenie z pewnością zachęci wielu z nich do szczegółowego zapoznania się z twórczością autora, a ,,Kroniki Dwuświata" będą rozchwytywaną pozycją w naszych bibliotekach
Spotkanie sfinansowane w ramach projektu programu #DKK Dolnośląskie Kluby Książki 2020