„Jeśli jeden zawodnik coś potrafi, to co dopiero jedenastu graczy”
Gminny Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Pielgrzymka - dnia 6. lipca - mieszkańcom Gminy Pielgrzymka upłynął w słonecznej, przyjaznej atmosferze.
Na zielonej murawie rywalizowało ze sobą pięć drużyn, które podzielone były na dwie grupy. Grupa A: Wojcieszyn i Czaple, Grupa B: Pielgrzymka, Proboszczów, Nowa Wieś Grodziska. Zespoły walczyły w swoich grupach, a następnie z drużynami z grupy przeciwnej. Po niesamowitych sportowych emocjach dostarczanych kibicom przez graczy nadszedł czas na mecz finałowy. O złoto zmagały się HURAGAN Proboszczów i PŁOMIEŃ Nowa Wieś Grodziska. Wspaniałe widowisko zakończyło się wynikiem 1:1 i dopiero po ekscytujących rzutach karnych wygrał KS PŁOMIEŃ NWG. Trzecie miejsce wywalczył ORZEŁ Wojcieszyn, czwarte FENIX Pielgrzymka, a piąte przypadło LZS Czaple. Królem strzelców okazał się Dawid Maciejski z Proboszczowa. Wszystkie drużyny z rąk Wójta gminy pana Tomasza Sybisa oraz pana Zygmunta Banasiewicza otrzymały piłki oraz pamiątkowe dyplomy i puchary. Dla zawodników przygotowano energetyczny poczęstunek.
Ośrodek Kultury przygotował dla najmłodszych szereg integracyjnych zabaw z nagrodami.
Wszystkim, którzy wzięli udział w tym sportowym wydarzeniu, a więc zawodnikom, kibicom i pomagającym w organizacji dziękujemy za zaangażowanie.
